Bayern Munich ka reaguar me anë të një komunikate, ku ka sqaruar gjithçka rreth të ardhmes së Joshua Kimmi

Xhoshua Kimish nuk do të largohet nga Bajerni i Mynihut. Këtë lajm e kanë bërë publik vetë drejtuesit e klubit bavarez, që nuk duan ta shesin lojtarin e tyre polivalent.

Ka qenë vetrë Karl Hainc Rumenige ai që ka hedhur poshtë zërat për largimin e Kimish drejt Mançester Sitit, pasi Guardiola e kërkon me insistim.

Presidenti i Bajernit për mediat është shprehur:

“Të gjitha janë lajme false. Xhoshua Kimish ka kontratë me Bajernin deri në vitin 2020 dhe ai do të luajë edhe sezonin tjetër”, deklaroi Rumenige

Share: