Kristian Kampestrini, portieri i ekipit meksikan të Puebla, i ka dhuruar skuadrës skuadrës së Çivas fitoren ditën e djeshme me gabimin e bërë në minutat shtesë.

Ndeshja ishte 2-2 dhe Kampestrini pasi kishte zotëruar topin, e lëshon atë në tokë për ta goditur më pas në gjysmëfushën mike, por një nga sulmuesit e vendasve ndodhej pas tij tij dhe arriti të marrë topin e të shënojë golin e fitores për Çivas.

Me siguri askush s’do donte të ishte në vendin e Kampestrinit në ato momente…

Share: