Argjentina shkarkon trajnerin Edgardo Bauza. Pas ecurisë tejet negative, vetëm 3 fitore në 8 ndeshje, drejtuesit e Federatës Argjentinase të Futbollit kanë marrë vendimin për të larguar nga drejtimi i Përfaqësueses së tyre.

Kombëtarja albiceleste rrezikon seriozisht edhe pjesëmarrjen në botëror teksa do të luajë pa Mesin në ndeshjet e radhës duke bërë që të rrezikohet sëriozisht një objektiv i madh si pjesëmarrja në botëror.

Ndërkohë, Bauza u bë problem edhe për përplasjet me Mauro Ikardin dhe për faktin që nuk ftonte në Kombëtare sulmuesin që po shkëlqen me fanellën e Interit, teksa të gjitha këto janë mbledhur sëbashku për të shkarkuar atë nga drejtimi i Argjentinës.

Share: