Herenveni po luan kundër PSV Eindhoven në shtëpi dhe skuadra e Arbër Zenelit është në fitore 2-0, ndërkohë që rivali luan prej minutës së 37-të me një lojtar më pak.

Gjithsesi golat Herenveni i ka shënuar më parë, që në fillim të takimit dhe të parin e realizoi Zeneli me një goditje nga distanca. Një gol mjaft i bukur i shënuar nga mesfushori i Kosovës, më parë kampion Europë me Suedinë U21.

Share: