E gjithë vëmëndja mbrëmjen e sotme është përqëndruar në Ligën e Kampionëve ku Monako do të përballet me Juvnetusin, por spektakël vjen edhe nga Liga e Europës.

Ajaksi ka shkatërruar me rezultatin 4-1 ndeshjen e parë Lionin, duke bërë nië hap të madh drejt finales së këtij turneu duke qenë tashmë një nga favoritët në këtë turne.

Dopieta e Bertrand Traores dhe golat e Dolberg e Junes i dhanë këtë sukses skuadrës holandeze, që nis të ëndërrojë për një triumf në Europë.

Ndërkohë, goli i Matjë Valbuenës mban ende të gjalla shpresat e Lionint për një kualifikim të mundshëm për në finale, por shanset janë të pakta.

Share: