Një ukrainas për sulmin e Vllaznisë

E martë, 30 gusht 2016 11:31

Oleksandër Ivashçeko, 31-vjeçari ukrainas, ka mbërritur në Shkodër dhe po vëzhgohet nga stafi teknik që duhet të marrë një vendim për të ardhmen e tij...

Lexo më shumë

Mavraj i gëzohet eksperiencës, Memushaj …

E martë, 30 gusht 2016 14:43

Mërgim Mavraj dhe Ledian Memushaj janë paraqitur sot në konferencë për shtyp, në prag të miqësoret kundër Marokut, të mërkurën në mbrëmje në Shkodër. ...

Lexo më shumë

Meha krenar, ja arsyeja

E martë, 30 gusht 2016 19:58

Alban Meha, mesfushori i Konjasporit, i cili më parë ka luajtur për Shqipërinë, më 5 shtator do të debutojë me Kosovën në ndeshjen e parë zyrtare për ...

Lexo më shumë

Kastrioti ndryshon trajner

E martë, 30 gusht 2016 13:18

Kastrioti pritet që sot të nisë përgatitjet për sezonine ardhshëm, ndërkohë që mësohet se trajner i ekipit nuk do të jetë më Elvis Plori. Vendin e sh...

Lexo më shumë

Gabigol firmos për ditëlindje

E martë, 30 gusht 2016 20:14

Gabriel Barbosa Almeoda, i njohur si Gabigol, është zytarisht i Interit. Klubi zikaltër ka njoftuar sot se sulmuesi brazilian ka firmosur deri në vit...

Lexo më shumë

Barça i jep Valencias talentin e vet

E martë, 30 gusht 2016 14:24

Pasi ka zyrtarizuar blerjen e sulmuesit Pako Alkaser nga Valencia, Barcelona ka përmbushur pjesën tjetër të marrëveshjes me klubin valencian, sepse i ...

Lexo më shumë

Bajerni “rrëmben” talentin e Arsenalit

E martë, 30 gusht 2016 15:08

Një goditje e rëndë për Arsenalin, sikur të mos mjaftonin gjithë problemet e këtij klubi, që prej vitesh nuk fiton trofe dhe kritikohet për politikat ...

Lexo më shumë

Aguero rrezikon pezullimin

E martë, 30 gusht 2016 19:50

Sergio Aguero mund të pezullohet deri në 3 ndeshje, pasi është akuzuar për sjellje antisportive nga Federata Angleze. Gjithçka lidhet me sfidën e fun...

Lexo më shumë

Baloteli gjen klub të ri

E martë, 30 gusht 2016 16:41

Mund të duket e pabesueshme, por tashmë Mario Baloteli ka gjetur klub të ri dhe zyrtarizimi është çështje orësh. Sulmuesi, i cili është ende nën kont...

Lexo më shumë

Goli më i bukur i Europianit, befason UE…

E mërkurë, 13 Korrik 2016 13:25

Xherdan Shaqiri shënoi një gol të mrekullueshëm, që nuk do të harrohet për një kohë të gjatë, por edhe Robson-Kanu i Uellsit shënoi një gol fantastik ...

Lexo më shumë

Fiton Rosberg, feston edhe Hamilton

Niko Rosberg regjistroi fitoren e gjashtë sezonale në Formula 1, duke triumfuar me lehtësi në Çmimin...

Mongolisë i hiqet medalja, protestë e çuditshme e trajnerëve

Në fund të Lojrave Olimpike në Rio ka pasur edhe një ngjarje të mbushur me polemika, këtë radhë në s...

“Dream Team”, e artë rutinë

Kombëtarja amerikane në basketboll për meshkuj e ka mbyllur ashtu si pritej Olimpiadën e Rios, duke ...

"Vetëtima" Bolt godet sërish

Tre Olimpiada, 3 medalje të arta në secilën prej tyre: misioni përfundon me sukses për Usain Boltin...

Magjia e radhës

Usain Bolt bën detyrën dhe fiton edhe medaljen e artë në 200 metra, një fitore rutinë, pa rekord bot...

Grabitja e notarit amerikan kthehet në telenovelë

Një prej historive me të çuditshme të Lojrave Olimpike në Rio u bë edhe më e çuditshme mbrëmë, pasi ...

Ky është shpirti olimpik!

Mbrëmë u zhvillua gara gjysmëfinale e vrapit në 5000 metra për femra, por ndodhi diçka që ka bërë xh...

E turpshme, brazilianët ofendojnë atletin francez

Skena të turpshme mbrëmë, në Rio, gjatë garës së kërcimit me shkop. Atleti francez Renod Lavileni i...